KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757149
nr 1275 7149
Egon Wallburg
(1911-2004), Ungern
Akvarell, Signerad. Motivet: 24x34cm
Egon Wallburg (Ernõ Zórád), ungersk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:11:23
10/9 16:26:17
100 kr
16/9 16:27:38
Egon Wallburg
Läs mer om Egon Wallburg